Muffinki z malinami i cukierkami M&Ms

Ostatnio, przy okazji przepisu na pierogi, pisałem, że z racji mojej miłości do pierogów, ten blog mógłby równie dobrze nazywać się Człowiek z pierogiem. Tak naprawdę blog miał się nazywać Człowiek z muffinem i skupiać się wyłącznie na przepisach na muffinki właśnie. Jednak po długiej rozmowie z moja dziewczyną Kasią (która później przerodziła się w kłótnię), uznałem, że taka koncepcja dość szybko zrobiłaby się nudna. Ale od czasu do czasu nie zaszkodzi wrzucić na ruszt jakiegoś muffinka.

Argument Kasi okazał się słuszny, jednak ja, pełen entuzjazmu dla swojego pomysłu, nie chciałem go do siebie dopuścić. A brzmiał: “Każdy kolejny przepis będzie sprowadzał się do stwierdzenia: weźcie mieszankę na ciasto z poprzedniego przepisu, dorzućcie to, to i to, pomieszajcie i upieczcie”. Przyznacie, że szybko zrobiło by się nudno :). Tak więc muffinki i inne babeczki będą pojawiać się okazyjnie.

Na pierwszy ogień idzie wersja słodka. Wszyscy robią ciasta i ciastka z Oreo. Ja miałem w domu kilka paczek M&Msów i zdecydowałem się zrobić muffinki z nimi. Producent pewnie nie byłby zachwycony tym przepisem, bo w temperaturze pieczenia nie ma szans, żeby kolorowy barwnik się nie rozpuścił :). I całą kampanię reklamową szlag trafił… Jak wyszło, widać poniżej.

Muffiny z malinami i cukierkami M&Ms

Jakkolwiek by rozpuszczone M&Msy nie wyglądały, w muffinkach wraz z malinami smakują wyśmienicie.

Składniki:

280 g mąki
1 łyżka proszku do pieczenia
115g cukru brązowego
2 jajka
250 ml mleka
85g stopionego masła
100 g malin
Paczka cukierków M&Ms z orzechami

1. Zmieszajcie w jednej misce wszystkie płynne składniki, a w drugiej wszystkie suche (poza malinami i M&Msami.

2. Wsypcie suche składniki do płynnych i wymieszajcie (ale nie za mocno, tylko do połączenia się składników, mogą nawet pozostać pojedyncze grudki mąki)

3. Dodajcie maliny i M&Msy (kilka cukierków zostawcie)

4. Napełnijcie foremki ciastem mniej więcej do ¾ pojemności

5. Każdego muffinka udekorujcie jednym, odłożonym wcześniej cukierkiem

6. Pieczcie w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez ok. 20 minut (aż wyrosną i się zarumienią)

Muffiny z malinami i cukierkami M&Ms

Muffiny z malinami i cukierkami M&Ms

5 thoughts on “Muffinki z malinami i cukierkami M&Ms

  1. Też miałam kiedyś plan założyć bloga tylko z przepisami na muffinki. Ale szybko zrezygnowałam z takich właśnie powodów, jakie przedstawiła Twoja dziewczyna 🙂

  2. Wyglądają całkiem znośnie, a wręcz dobrze 😉 smak najważniejszy, a kolory i tak przyciągają wzrok. Muffiny mają to do siebie, że można je zrobić na miliony sposobów, ale rzeczywiście blog tylko o nich mógłby być troszkę monotonny.
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie w wolnej chwili 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *